Facebook ve İnstagram Reklamları Katkıları

2.2 milyar aktif kullanıcısı olan Facebook ve 1 milyar aktif kullanıcısı olan Instagram, günümüzde en çok kullanılan sosyal ağ platformlarıdır. Sosyal medya platformları olmanın yanı sıra, Facebook ve Instagram, müşteriler ve işletmeler arasında bağlantı kurmada önemli bir rol oynamaktadır. Günümüzde farklı alanlardan birçok şirket, geniş bir kitleyi çekmek, marka bilinirliğini artırmak, web sitesi trafiğini artırmak, satış faaliyetlerini desteklemek ve artırmak gibi farklı alanlarda fayda sağlayabilen Facebook ve Instagram reklamlarını kullanmayı seçiyor.

Facebook ve Instagram, şirketlerin pazarlama hedeflerine ulaşmaları için kilit noktalardır Sistem içinde birçok farklı reklam yayın amacı sağlar.  Facebook ve Instagram kullanıcılarının reklam yayınlama davranışlarını görmek Uygulama gereksinimlerine göre değişir.

Marka Bilinirliği: Reklamları hedef kişiler bağlamında daha olası insanları göstererek marka farkındalığını artırın

Erişim: Bütçe dahilinde hazırlanan reklamların maksimum kullanıcıya ulaştırmak için tasarlanmıştır.

Trafik: Bir ürün veya hizmet tanıtılıyorsa, hedef web sitesini insanların kitlesel olarak ziyaret etmesi sağlanır.

Uygulama Yüklemeleri: Mobil uygulamaların yüklemesini artırmayı amaçlayarak daha fazla kişiyi Apple App Store veya Google Play Store’a yönlendirmeyi sağlar. Uygulamayı yükleyen kişi sayısını artırmanıza olanak tanır.  Uygulamayı indiren kişiler hedef alınırsa, onların uygulamada etkileşimi arttırmaya yönlendirir.

Etkileşim: Yayınlanan yayınınızı daha fazla kişi tarafından görülmesi veya sayfanızı görüntüleyen ve onunla etkileşimde bulunan kişilerin sayısını artırmayı sağlar.

•  Potansiyel Müşteriler Bulma: Potansiyel müşteri reklamları, hedef kitle, ürün veya hizmete dahil olan kişilerin kişisel verileri reklamdaki formu otomatik veya manuel olarak paylaşarak şirketlerin bu insanlarla iletişim kurmasını sağlar. İlgili form İçerdiği sorular iş hedeflerine göre değiştirilebilir.

Sosyal Medya Uzmanı Reklamlara Katkıları Nelerdir?

Birkaç dolardan yüzlerce dolara kadar değişen reklam bütçeleri, çeşitli bütçelere uygun reklamlar sağlayabilir. Reklam programı ayarlanabilir. Reklam analizini kontrol ederek, reklamları ne zaman yerleştireceğinizi veya nasıl daha fazla reklam oluşturacağınızı belirleyebilir. İyi bir bütçe veya düşük bütçeli reklamcılık ile bile sosyal medya uzmanı ile ürün satışları hiç olmadığı kadar artırılabilir.

Sosyal medya uzmanı kullanıcılarla anlık iletişim sağlayarak etkili iletişim kurulmasını amaçlar. Kullanıcıların yorumları veya mesajları iyi yönetilirse, potansiyel müşteriler, daimi müşterilere dönüşebilir.

Sosyal medya reklamları ile bu platformlarda müşterilere ulaşmak kolaydır. Kolay etkileşim sağlayabilir ve süreci doğru yöneterek yeni müşteriler bulunmasına olanak sağlar.

Web sitenizi sosyal medya platformlarında reklamların iyi yönetilmesini sağlayarak daha fazla kullanıcı imkanı sunar.

Görsel ve edebi öğeler kullanarak ürün ve marka tanıtımı yapar. Aynısı hizmet teşviki için de geçerlidir. Bir markayı veya hizmeti yaratıcı bir şekilde sergileyebilir ve daha fazla müşteri çekme fırsatınız olur.

Ürün satın alan müşteriler, sosyal medya reklamları akabinde geri bildirimde bulunacaklardır. Yorumlar ve görüşler (ürünün artıları ve eksileri dahil) çok önemlidir. Tüm bu yorum ve görüşleri takip ederek müşterinin profilini de analiz ederek sahip olduğu alışkanlarla kitle analizi yapılmasını sağlar.

 582 görüntüleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir