Sosyal Medya ve Google Ads Reklamcılığı

Günümüzde, interneti kullanmayan kişi sayısı yok denecek kadar azdır. İnternetin bu kadar fazla kullanılmasına bağlı olarak, günümüz ticaret, turizm, moda vb. birçok sektör dijital alana kaymıştır. Buna bağlı olarak da, her türlü büyük veya küçük işletmeye sahip olan herkes reklam vererek daha fazla müşteriye ulaşma yolunu tercih etmektedirler.

Günümüzde en çok kullanılan reklam platformları ise, Google Ads reklamcılığı ve sosyal medya reklamlarıdır. İlk olarak, Google Ads reklamcılığından bahsedecek olursak, Google hepimizin bildiği üzere dünyada en çok kullanılan arama motorudur. Bu sebeple, Google reklamlarının da kısa sürede milyonlarca kişiye ulaşma imkanı da oldukça fazladır . Ek olarak, Google Ads reklamcılığında hız ve ulaşılabilirlikte de oldukça fazladır.

Üstelik, Google Ads reklamlarının reklam maliyeti oldukça düşüktür. Ayrıca, zamanla Google Ads reklamcılığında hedef kitlenizi arttırmak da sizin elinizdedir. Örnek verecek olursak, reklamlarınızın analizlerini kontrol edebilir, uygun anahtar kelime kullanımlarını çoğaltabilirsiniz. Google Ads reklamcılığı, bu alanda müşterilerini oldukça serbest bırakarak, ücretleri ise oldukça cüzi miktarda tutmaktadır.

 Sosyal medya reklamcılığından bahsedecek olursak, günümüzde en çok kullanıcıya sahip platformlar; Instagram, Twitter, Youtube , Facebook vb. Kullanıcılar, reklamın türüne ve tercih edecekleri hesaplara bağlı olarak bu sosyal medya hesaplarından bir tanesini tercih etmektedirler. Sosyal medya reklamlarının birçok avantajı vardır. İlk olarak, sosyal medya reklamlarında oldukça hızlı bir yayılım vardır ve bu sebeple, reklam maliyetinizi çok kısa sürede çıkartabilirsiniz. Sosyal medya reklamlarının ikinci avantajı ise, hedef kitleyi belirtebilmek ve reklamınızın konusunu isteğinize bağlı olarak değiştirebilir ve kendinizi, reklamınızı güncelleyebilirsiniz.

Ek olarak, sosyal medya reklamlarında bir diğer avantaj ise hedef kitleyi kolay bir şekilde belirlemektir. Örnek verecek olursak, reklamları görmesini istediğiniz kişilerin cinsiyetini, yaşını, profillerini belirleyerek yalnızca bu profillerin reklamlarınızı görmesini sağlayabilirsiniz. Sosyal medya reklamlarının bir diğer avantajı ise, oldukça uygun fiyatlı olmalarıdır.

 Özetle , anlayacağınız üzere hem Google Ads reklamları hem de sosyal medya reklamları, hesaplarınızı veya işletmenizi büyütebilmek için çok büyük yardımcılardır.

 193 görüntüleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir