Twitter’a yeni özellik; 24 saat sonra silinecek ‘fleet’

Snapchat ile hayatımıza giren hikayeler özelliği sosyal medya uygulamaları arasında yaygınlaşmaya devam ediyor. Son olarak da Twitter, paylaşıldıktan sonra 24 saat içinde kaybolan yeni özelliği ‘fleets’ i kullanıma sundu.

Bir kaç ülkede test ettiği ‘Fleets’ isimli geçici tweet özelliği, resmi sayfasından  kullanıcılarıyla paylaşan şirket, küresel olarak kullanılabileceğini duyurdu. Şirket, yeni özellik hakkında şu açıklamalarda bulundu;

Size tamamen yeni bir yöntemle Twitter’ı kullanma ve o ana özel etkileşimde bulunma gücü verir. Fleets, anlık veya geçici düşüncelerinizi paylaşmanıza olanak tanır ve 24 saat sonra gözden kaybolur. Anlık kişisel düşüncelerinizi insanların tepkileri olmadan takipçilerinizle paylaşın. Fleet yazarları, Fleets bölümlerine tıklayıp alt taraftaki Görenler metnine dokunarak korumalı Tweetlere sahip hesaplar da dahil olmak üzere fleetlerinin kimler tarafından görüntülendiğini görebilir.

Retweet ve beğeni almamakla birlikte herkese açık yanıtlara kapalıdırlar.
Bir Fleete metin, video, GIF veya fotoğraf eklenebilir. Kullanıcılar, Mesaj Gönder öğesine veya Fleetinizin altındaki emoji simgesine dokunarak Fleetinize yanıt verebilir. DM’lerinizi açtıysanız Fleetlerinize herkes tepki verebilir. DM’lerinizi kapattıysanız, Fleetlerinize yalnızca takip ettiğiniz kullanıcılar tepki verebilir. Fleetlere erişimi olan kullanıcılar, iki şekilde Fleetlerinizi görebilir:Kullanıcılar, sizi takip ediyorsa Fleetlerinizi kendi Anasayfa zaman akışlarının üstündeki yeni çubukta görür.
Tweetlerinizi görebilen herkes, profilinizdeki profil fotoğrafına dokunarak Fleetlerinizi görüntüleyebilir.Tweetlerinizi korumaya alırsanız Fleetleriniz de korumaya alınacaktır.Bir Fleeti silmek için, Fleeti Sil öğesini seçerek gönderiyi kaldırabilirsiniz.

Not: Birisinin Fleetini görüntülediğinizde hesabınızda Tweetleriniz korumalı bile olsa, Fleet yazarı Görenler özelliğini kullanarak Fleetinin tarafınızdan görüntülendiğini görebilecektir.

Twitter’ın tasarım direktörü Joshua Harris ‘fleet’lerin bir gün sonra yok olduğu için insanların düşüncelerini, hislerini paylaşmak konusunda daha rahat hissetmelerini sağladını belirtti.

 498 görüntüleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir